Як отримати закордонний паспорт в Україні?

Піддавшись сезонного ажіотажу, навіть ті, хто поки що не збирається залишати межі України, перейнялися проблемою закордонного паспорта. «Скільки коштує?», «Де?», «Як швидко?»

Картинки по запросу Оформлення закордонного паспорта в Києві

На ці запитання відповідає заступник начальника Управління громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС України в Києві Олені Денисюк.
— Найпростіший питання: що необхідно для отримання закордонного паспорта?

— Принести до відділу паспортно-візової служби за місцем проживання паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного коду. Цифрове фото вам зроблять прямо на місці. Ще необхідна квитанція про сплату державного мита — 85 гривень — і довідка про відсутність судимості. Ці документи слід оформити завчасно. За довідкою треба звернутися в столичний міліційний главк, а зразок заповнення квитанції із зазначенням банківських реквізитів знаходиться в будь-якій ощадкасі. Якщо всі папери в порядку, закордонний паспорт оформляється протягом 30 діб.

— Можна «стиснути» термін?.

— Так, якщо сплатити подвійну держмито (170 гривень), паспорт оформляється у строк до 10 робочих днів. Коли ситуація критична, наприклад, «палаюча» відрядження, участь в спортсоревнованиях, важка хвороба близької людини, потрібно представити документ, що підтверджує підстави поспіху, і терміни отримання скорочуються до декількох днів. Проблеми з бланками сьогодні немає.

— Ходять розмови про фірми, які нібито роблять закордонні паспорти без «заморочок», зате за високу плату.

— Якщо такі і існують, то тільки не в Києві. Єдина державна автоматизована паспортна система — ЄДАПС, впроваджена в столиці як пілотний проект, виключає таку можливість. Безумовно, хтось може запропонувати свої послуги в якості «посередника», але навіщо довірятися шахраєві і витрачати зайві гроші, якщо все можна зробити законно?

— Кияни скаржаться на черги в районних паспортно-візових служб.

— Зараз основний потік схлинув, черг практично немає. Хочу ще зауважити, що на літній період для прийому і видачі документів у районних паспортних службах встановлюється 6-денний робочий тиждень. Такий режим роботи триватиме до 15 жовтня.

— З яких причин можуть відмовити в закордонному паспорті або затягнути термін видачі?

— Відмовити можуть в тому випадку, якщо людина перебуває під слідством, админнадзором, у розшуку або має позовну заборгованість. Якщо ж громадянин перед законом чистий, немає причин для відмови. Єдине, що на киян, які проживають у столиці менше п’яти років, ми повинні робити запит за попереднім місцем проживання про видачу закордонного паспорта. Це може затягнути терміни, але ненадовго. Коли ЄДАПС отримає схвалення і буде впроваджений по всій Україні, процес спроститься.

— Багато хто цікавиться, чи можна отримати закордонний паспорт у Києві при фактичному проживанні, але без реєстрації?.

— Ні. Закордонні паспорти оформляються за місцем реєстрації, отже, у столиці їх можуть отримати тільки ті, хто тут зареєстрований.

— Чи можна мати два паспорти?

— У тому випадку, коли один оформляється через МЗС як службовий, а другий через візово-паспортну службу. Якщо у людини є загальногромадянський паспорт старого зразка, а він хоче отримати новий, старий документ необхідно здати. Іноді люди намагалися хитрувати, заявляючи, що втратили документ, але обманюють тільки самих себе. Дані на загублені паспорти ми передаємо в Держприкордонслужбу, і ні в одному пункті пропуску їх не приймають.

— Користуючись нагодою, хочеться торкнутися питання про перебування в столиці іноземних громадян. Кияни, які приймають гостей з-за кордону, бажають уникнути проблем з законом.

— Всі іноземні громадяни проходять первинну реєстрацію на митному пункті — в паспорті ставиться штамп, заповнюється міграційна картка. При дотриманні цих умов громадяни країн безвізового режиму можуть проживати на території України 90 днів без реєстрації у органах внутрішніх справ. Решта — на термін дії візи, але не більше 180 днів. Якщо необхідно продовжити перебування, не пізніше, ніж за три дні до закінчення терміну іноземець зобов’язаний звернутися в паспортно-візову службу за місцем проживання і оформити реєстрацію. В іншому випадку настає адмінвідповідальність, тягне штраф в розмірі від 170 до 340 гривень.