Що таке апостиль та легалізація документів?

загруженноеЯкщо ви маєте намір відправитися на навчання або постійне місце проживання закордон , напевно вам доведеться зіткнуться з поняттям легалізації або апостилювання документів , давайте розберемося , що це таке?

Легалізація документа — це надання документу сили з юридичної точки зору на території іншої держави . Ця процедура здійснюється шляхом підтвердження повноважень і справжності підпису , печатки або штампа офіційної особи , що видало Вам документ.

Легалізацію замінює процедура проставлення апостиля для держав , що є учасниками конвенції. Більш докладно про це Ви прочитаєте нижче.

Головною метою процедури легалізації та апостилювання документа , виданого на території однієї країни , є можливість його надання в офіційні органи іншої країни. Простіше кажучи : легалізація документів необхідна для того , щоб Ваш документ був справжнім на території іншої країни .

Сутність цієї процедури полягає в доказі повноважень , справжності підпису , печатки або штампа посадової особи , що видала документ.

Для яких же документів може знадобитися легалізація ?

Ви зіткнетеся з потребою легалізувати або апостилізовану документи , вирушаючи на навчання в іншу країну ( атестати , дипломи , виписки тощо).

Легалізації також підлягають документи про цивільний стан (документи з органів РАЦСу : свідоцтво про народження , свідоцтво про шлюб і т.д.). А також довіреності , страховки , довідки , судові рішення , документи юридичних осіб (свідоцтво про право на власність , сертифікат про зареєстроване товарному знаку , довідка з податкової інспекції , свід-во про сплату єдиного податку , документ про реєстрацію ФОП і т.д.) .