Що робити , якщо втрачено закордонний паспорт за кордоном?

28CAIQHruXk

Туристи часто втрачають закордонний паспорт, перебуваючи за межами батьківщини. Для повернення в Україну мандрівникові слід отримати «Документ ( свідоцтво) на повернення в Україну ».

Де і як його отримати? Для отримання цього дозволу на в’їзд слід негайно сповістити місцеву поліцію про те , що паспорт був загублений або вкрадений , вказавши можливе місце пропажі. Поліція видасть довідку про втрату закордонного паспорта.

Вам знадобляться дві фотографії при виїзді, тому , ще перед поїздкою за кордон , слід подбати про те , щоб у Вас було кілька запасних фото . Якщо ж фотографій з собою нету або вони були вкрадені разом з гаманцем , закордоном легко можна знайти Еxpress — foto .

Отримавши довідку з поліції і взявши з собою фотографії , слід звернутися в консульство або посольство України , і написати заяву на видачу « Свідоцтва на в’їзд (повернення ) в Україну». Місце знаходження посольства Ви зможете дізнатися в поліції , готелі, де ви оселилися або ж через інтернет.

У посольстві Вам необхідно буде підтвердити Вашу особу , візьміть з собою посвідчення водія або інший документ з фотографією , а також копію втраченого закордонного паспорта з відміткою , де проставлена ​​віза і паспорта громадянина України . Найкраще взяти весь пакет документів , який ви подавали в посольство для отримання візи. Ми настійно рекомендуємо , вирушаючи в поїздку брати з собою весь пакет документів , який готувала для Вас наша компанія , а по прибуттю зробити ксерокопію позначки з візою в закордонному паспорті і зберігати її окремо від самого паспорта. Крім того , всі ці документи необхідно мати з собою при в’їзді в Україну .

«Свідчення на повернення в Україну » обійдеться Вам приблизно від 50 -ти до 100 євро. Ніякі витрати на виїзд компенсуватися не будуть.

Зверніть увагу , що свідоцтво буде видано на строк , що необхідний для повернення на батьківщину , але не більше 15 -ти днів.

Увага : повернувшись в Україну , слід скласти цей документ в організацію , яка видавала закордонний паспорт (ВВІР чи Міністерство закордонних справ ) .