Біометричний паспорт України

Біометричний паспорт — державний документ, який засвідчує особу і громадянство власника при перетині кордонів держав та перебування за кордоном. Біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудована спеціальна мікросхема, що містить фотографію власника, а також його дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі і закінчення терміну дії, а також будь-які додаткові відомості про власника. Стандарти передбачають можливість зберігання в спеціальній мікросхемі біометричної інформації, наприклад, малюнок райдужної оболонки ока чи відбитків пальців. Відмінністю біометричного паспорта від звичайного є наявність інформації, недоступної його власнику, та можливості її дистанційного зчитування.

Картинки по запросу Біометричний паспорт України 2015 

Приводом для введення біометричних документів стали події 11 вересня 2001 року в США; ідея появи таких документів також з’явилася в США. У 2002 році представники 188 країн світу підписали Новоорлеанську угоду, визнала біометрію особи основною технологією ідентифікації для паспортів і в’їзних віз наступного покоління. Після цього уряд США заявив, що документи, отримані після 2006 року і використовуються для безвізового в’їзду в країну громадян країн-учасниць програми Visa Waiver , повинні бути біометричними. У багатьох країнах систему біометричних паспортів пересічні громадяни оцінюють вкрай негативно, як систему тотального контролю, яку просувають в інтересах США.
Біометричний паспорт України: переваги і недоліки
ПЕРЕВАГИ біометричного паспорта України:

1.Прискорене оформлення при проходженні прикордонного контролю.Істотна економія часу.
2.У разі втрати біометричний паспорт, інша людина не зможе їм скористатися.
3.Безвізове переміщення в країнах Шенгенської зони (в обещаном майбутньому)
НЕДОЛІКИ біометричного паспорта України:

1.У разі якщо людина в розшуку, його можуть знайти в будь-якій точці Світу. Для добропорядних громадян це не привід відмовитися від оформлення біометричного паспорта.
2.Ціна за біометричний паспорт України вище, ніж за паспорт без електронного чіпа.
3.Електронний чіп знаходиться у бланку паспорта можна пошкодити. Наприклад,поклавши його в задню кишеню штанів і невдало сівши при цьому. Т.е при згинанні бланка, при випадковій термічній обробці чіп може пошкодитися.
4.За умови злому чіпа в біометричному паспорті України, ви стаєте вразливі перед шахраями.
5.В даний час система підготовки інформації для внесния її в бланк паспорта не є ідеальною ,використовувана апаратура також часто дає збої.