Біометричний паспорт (закордонний паспорт): переваги і особливості

Перше, що варто відзначити: в даний час випускаються закордонні паспорти двох зразків:

- біометричний паспорт з чіпом, що містить біометричні дані власника

- звичайний без чіпа (це закордонні паспорти, практично такі ж, що і видавалися і раніше).

Картинки по запросу Біометричний паспорт (закордонний паспорт): переваги і особливості

У 2014 році Верховна Рада України прийняла постанову, в якій затверджено бланк паспорта з безконтактним носієм, порядок його оформлення, видачі та обміну.

В січні 2015 року розпочато випуск біометричних паспортів для громадян України.

Термін дії біометричного закордонного паспорта становить 10 років, так як і звичайного закордонного паспорта.

Дітям до 16 років також будуть видаватися біометричні документи строком дії 4 роки.

В біометричний паспорт будуть внесені: відбитки пальців, оцифрований образ особи та відцифрований підпис власника.

Візуально біометричні закордонні паспорти практично не відрізняються від закордонних паспортів, які видавалися раніше, але все ж існує ряд відмінностей. Новий паспорт виконаний у формі книжечки з 32 сторінок з синьою обкладинкою. Змінено дизайн сторінок, тепер вони виконані в національному стилі, також посилено захист паспорта водяними знаками тощо

При оформленні закордонного паспорта людина має право відмовитися від внесення в нього відбитків пальців. В такому випадку він отримає звичний нам закордонний паспорт.

Громадяни України, які мають на руках закордонного паспорта старого зразка, можуть користуватися ними до закінчення терміну їх дії.

Які ж дані будуть перебувати в біометричному паспорті?

Інформація на біометричний закордонному паспорті
Біометричні документи є найбільш захищеними від підробок. Завдяки інформації, яка занесена на чіп, паспорт не може бути використаний іншими особами.

У всьому світі зростає кількість країн, що використовують біометричні паспорти.

За даними Всесвітньої організації цивільної авіації (ICAO) понад 90 країн і 193 держави-члена ООН видають документи з біометричними даними. Понад 45 країн, які видають біометричні документи, використовують відбитки пальців і оцифроване фото власника. 30 країн використовують тільки оцифроване фото власника.

Також більше 15 країн використовують автоматизовані контрольно-пропускні пункти для полегшення проходження митного контролю власникам біометричних паспортів.

Особа, яка має біометричний паспорт може скористатися «електронними воротами» (e-gate), які звіряють його біометричні дані з інформацією на чіпі документа. Це значно прискорює процедуру митного контролю. Серед таких країн: Німеччина, Португалія, ОАЕ (Об’єднані Арабські Емірати), Великобританія, США, Японія, Сінгапур, Індонезія і ін

Впровадження біометричних закордонних паспортів — це крок у майбутнє, і одна з умов для переходу до безвізового режиму з країнами Євросоюзу.