Біометричний паспорт або закордонний паспорт

Видача закордонних паспортів нового зразка почалася не так давно, але переваги документа зросли. З’явився новий тип документа з біометричними даними. Що таке біометричний закордонний паспорт, які дані містить, будемо розглядати в цій статті.

Картинки по запросу Биометрический паспорт или загранпаспорт

Відмінність нового документа від старого в оформленні, кількості сторінок і наявності міні чіпа з даними власника. Біометричний закордонний паспорт-це документ, що містить відбитки. Перевагою документа виступає можливість швидкого проходження прикордонного контролю та мінімальної перевірки власника.
У документі, вбудований чіп з даними власника: ПІБ, дата народження, термін дії паспорта, громадянство, цифрова фотографія і підпис, відбитки пальців. Таке посвідчення підробити неможливо і скористатися ним не може стороння особа. Сторінка з даними ламінована спеціальним пластиком, щоб уникнути пошкоджень, в паспорті 46 сторінок, термін дії продовжено до десяти років.
Вибирати який тип посвідчення оформляти біометричний паспорт або закордонний паспорт вибирати заявнику. Обов’язково оформляти біометрику не потрібно. Варто врахувати, що новий закордонний паспорт не дозволить внести дані про дітей. На дитину оформляється окремий документ, строком на чотири роки.
Додаткових особистих відомостей новий документ поки що не передбачає. В деяких країнах розроблені документи з можливість додавання групи крові і проекції сітківки ока. Дані паспорта зчитують за тим же принципом, що і з пластикових карт. Багато країн ввели систему електронних посвідчень задовго до України.
Принцип оформлення біометричного документа трохи полегшений для заявника. Тепер немає необхідності робити фотографії в ательє і замовляти довідку і несудимість. Фото робиться безпосередньо в міграційній службі, інформація перевіряється інспектором. Вся процедура подачі документів не займає більше 20 хвилин. Вартість можна уточнити безпосередньо в міграційній службі.
Який закордонний паспорт краще зробити біометричний або звичайний вирішувати заявнику. Якщо плануються часті поїздки, проходження контролю буде займати набагато менше часу. Деякі аеропорти обладнані коридорами для проходження з біометричними посвідченнями. Досить сканування паспорта і вказівного пальця власника для ідентифікації.