Біометричний закордонний паспорт

images (10)Біометричний закордонний паспорт відрізняється від стандартного тим , що в нього (зазвичай в обкладинку ) вбудований електронний чип , в який внесено дані про власника закордонного паспорта.

Ці дані з одного боку дублюють те , що внесено в закордонний паспорт стандартними друкованими методами , а з іншого , може містити додаткову інформацію , таку як відбитки пальців , записи голосу , фото сітківки ока і т.д.

У багатьох європейських країнах і в США на прикордонних пунктах встановлені обороудованіе , яке дозволяє зчитувати дані з мікрочіпа .

Власники біометричних закордонних паспортів користуються спеціальними коридорами , т.к. внесення інформації з паспорта в прикордонні системи контролю відбувається практично миттєво , на відміну від внесення інформації з паперового носія.

США і Європа визначили біометричну ідентифікацію тих хто перетинає кордони як стратегічний напрям на найближчі роки. Таким чином найближчим часом відсутність або наявність біометричного закордонного паспорта може виявитися ще одним критерієм визначальним дозвіл або відмову в отриманні дозволу на відвідування цих країн.

Україна підписалася під документом в якому зобов’язалася до 1 квітня 2010 року забезпечити процедуру видачі біометричних закордонних паспортів. Як стверджують деякі керівники країни » Україна технічно готова реалізувати введення біометричних закордонних паспортів » , однак існують законодавчі перепони , наприклад у вигляді законопроекту » Про Національний демографічний регістр » , який до цих пір не прийнятий.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>