Біометричний закордонний паспорт: у скільки обійдеться українцю безвізовий режим?

Обов’язковою умовою для безвізового перетину кордону є наявність у наших громадян біометричного паспорта. Як його оформити і у скільки це обійдеться українцю?

instagram@irin_visa_kiev

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ БІОМЕТРИЧНИЙ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ?

Заявлено, що українці можуть отримати біометричний закордонний паспорт в будь-якому відділенні Державної міграційної служби (не тільки за місцем реєстрації) або в місцевому Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП). Але на ділі далеко не всі ЦНАП на сьогоднішній день видають такі паспорти. Шукайте локальну інформацію, за якими адресами ви можете отримати закордонний паспорт у своєму місті. Також ви можете записатися допомогою електронної черги в зручний для вас час отримання паспорта, але не раніше, ніж за два тижні до бажаної дати. Така можливість доступна жителям Києва, Дніпра, Харкова, Хмельницького, Львова, Кременця, Чорткова, Боярки, Вишгорода, Мерефи, Запоріжжя, Бердянська і Мелітополя. Записатися в електронну чергу можна на сайті dmsu.gov.ua або через термінали у відділеннях ГМС. Якщо ви хочете бути одними з перших у черзі на потрібну вам дату, то варто записуватися відразу після 00:00 ночі. Є можливість також прийти у відділення ДМС і записатися там вже поточну чергу, в тому числі і електронну. instagram@firstfly.com.ua

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ БІОМЕТРИЧНОГО ЗАКОРДОННОГО паспорта?

Для громадян України, що досягли 16 років: анкета із заявою; паспорт громадянина України; ІПН (індивідуальний податковий номер фіз. особи); чек про оплату адміністративного збору; старий закордонний паспорт. Для дітей до 16 років: анкета із заявою; свідоцтво про народження; чек про оплату адміністративного збору. Якщо дитині ще не виповнилося 12 років, закордонний паспорт за нього може оформити батько без його присутності. З 12 років присутність дитини при оформленні документа обов’язково. instagram@sun_voyage Якщо у вас в закордонному паспорті є діючі візи, для оформлення біометричного варіанти його здавати не обов’язково. Під час подачі документів на оформлення закордонного паспорта нового зразка вам необхідно написати заяву. Після цього потрібно пройти процедуру сканування відбитків пальців, фотографування і оцифровки особистого підпису. Вносити відбитки пальців на безконтактний носій не обов’язково, а дітям до 12 років сканування можна проводити тільки з дозволу батьків або опікунів.

ВАРТІСТЬ І ТЕРМІНИ ОФОРМЛЕННЯ БІОМЕТРИЧНОГО ЗАКОРДОННОГО паспорта

Вартість оформлення біометричного закордонного паспорта безпосередньо залежить від строків її виготовлення, які ви оберете. До 20 робочих днів — 557 грн 32 коп. До 7 робочих днів — 810 грн 32 коп. Терміновий варіант ( 3 робочих дні) — 810 грн. Для оформлення закордонного паспорта з такими термінами вам необхідно надати документ або підтвердження броні, яка вкаже, що виїзд за кордон є строковим. Коли ваш біометричний закордонний паспорт буде готовий, його можна забрати у відділенні ДМС, ЦНАПе, маючи при собі паспорт громадянина України.